Bioptron

bioptron 2
BIOPTRON 2 jest urządzeniem do Terapii Światłem zaprojektowanym z myślą przede wszystkim o zastosowaniu w profesjonalnych placówkach medycznych. Urządzenie jest dostępne z różnymi statywami (profesjonalny, podłogowy), co gwarantuje wygodę dostosowania terapii do potrzeb użytkownika - zarówno dla pacjenta jak i pracowników służby zdrowia. 
Średnica filtra (około 15 cm).

DANE TECHNICZNE 
 
Średnica filtra 15 cm 
Zasilanie 100-240 V~,  
50/60 Hz 
Zużycie energii 1,4 - 1,0 A 
Bezpiecznik T2A / 250 V 
Moc halogenu 90 W 
Klasa ochrony Klasa I, IP 20 
Waga bez statywu 4,3 kg 
Zakres temperatur  
- Użytkowania +10°C do +40°C 
- Przechowywania -30°C do +45°C 
Długość fali 480 - 3400 nm 
Stopień polaryzacji >95% (590 - 1550 nm) 
Gęstość mocy śr. 40 mW/cm2 
Energia światła na  
minutę śr. 2.4 J/cm2 
Oznaczenie CE
 Stosowanie Terapii BIOPTRON 
 
Terapia Światłem BIOPTRON powinna być dobrana indywidualnie. Czas trwania każdej sesji jak i całej terapii zależy przede wszystkim od problemu zdrowotnego i stanu obszaru ciała poddawanego terapii. W zależności od wskazań Terapia Światłem Bioptron zajmuje niespełna kilka minut i powinna być stosowana raz bądź dwa razy w ciągu dnia. Terapia powinna być stosowana również, gdy mamy czas na relaks i możemy czerpać przyjemność z efektu biostymulującego. 
 
1. Przed zastosowaniem Terapii Światłem Bioptron powinno się oczyścić obszar, który będzie poddany naświetlaniu. Uwaga: Wszelkie okrycia i ubrania powinny być usunięte z miejsca poddawanego leczeniu przed rozpoczęciem terapii. 
 
2. Należy odprężyć się i ustawić promień światła na obszar, który ma zostać poddany leczeniu. Kąt padania promieni powinien wynosić 90 º (kąt prosty), a urządzenie powinno się znajdować w odległości ok. 10 cm od poddanej leczeniu partii ciała. Podczas przeprowadzania terapii, nie powinno się poruszać urządzeniem. W przypadku stosowania terapii na większym obszarze ciała, obszar objęty leczeniem należy naświetlać punktowo. 
 
3. Terapię Światłem Bioptron powinno się przeprowadzać raz lub dwa razy dziennie, na przykład rano i/lub wieczorem, przez 4-10 minut lub zgodnie z zaleceniami lekarza. 
 
4. Powtarzać powyższe czynności w przypadku każdego miejsca na ciele, które wymaga terapii. 
 
5. Po zakończeniu terapii należy odłączyć urządzenie od źródła zasilania!