Urządzenie do Terapii Światłem, BIOPTRON Pro 1 zostało zaprojektowane z myślą o indywidualnych użytkownikach i stosowaniu terapii światłem w zaciszu domowym, ale także w profesjonalnych placówkach medycznych i centrach terapeutycznych. Urządzenie dostępne jest z funkcjonalnym statywem podłogowym lub/i ergonomicznym statywem stołowym, gwarantującym wygodę użytkowania. Łatwo regulowana wysokość oraz kąt nachylenia głowicy jak również możliwość obracania głowicą w zakresie do 360° pozwala na wygodne ustawienie urządzenia w dowolnej pozycji. Czas trwania zabiegu można w łatwy sposób mierzyć z dokładnością do 30 sekund za pomocą panelu kontrolnego. Drążek pomiarowy, stanowiący integralny element głowicy ułatwia ustawienie urządzenia we właściwej odległości od naświetlanej powierzchni . Statyw stołowy jest dodatkowo wyposażony w pokrowiec chroniący przed kurzem oraz wygodną matę (wymienną, nadającą się do prania oraz dezynfekcji). Statyw podłogowy jest wyposażony w kółka, jednak równocześnie jest dostępna także opcja zestawu z płaskim podłożem. 
Średnica filtra BIOPTRON Pro 1 (około. 11 cm) pozwala na stosowanie światłoterapii zarówno na małych jak i dużych powierzchniach skóry. 

DANE TECHNICZNE 
 
Średnica filtru (około) 11 cm 
Zasilanie 100-240 V~, 50/60 Hz 
Zużycie energii 90 VA 
Moc żarówki halogenowej 50 W 
Klasa ochrony Klasa II , IP 20 
Masa  
- ze statywem stołowym 3,4 kg 
- z statywem podłogowym 7,8 kg 
Zakres temperatur  
- Otoczenia +10°C do +40°C 
- Przechowywania -30°C do +45°C 
Długość fali 480 - 3400 nm 
Stopień polaryzacji >95% (590 - 1550 nm) 
Gęstość mocy śr. 40 mW/cm2 
Energia świetlna na minutę śr. 2,4 J/cm2 
Znak CE
BIOPTRON Pro 1 ze statywem stołowym i podłogowym 
 
BIOPTRON Pro 1 gwarantuje wygodę stosowania w każdej sytuacji i jak każde urządzenie do Terapii Światłem BIOPTRON jest przyjazne dla użytkownika.. 
 
Zalety: 
bezpieczeństwo użytkowania 
mobilność 
wygoda i relaksująca forma terapii 
wymiary statywu stołowego oraz konstrukcja statywu podłogowego sprawiają, że urządzenie jest łatwe w przechowywaniu 
system bezpieczeństwa snap-in 
szeroki wachlarz zastosowania terapii na dowolne części ciała 
przyjazny dla użytkownika montaż i regulacja ustawień 


 Stosowanie Terapii BIOPTRON 
 
Terapia Światłem BIOPTRON powinna być dobrana indywidualnie. Czas trwania każdej sesji jak i całej terapii zależy przede wszystkim od problemu zdrowotnego i stanu obszaru ciała poddawanego terapii. W zależności od wskazań Terapia Światłem Bioptron zajmuje niespełna kilka minut i powinna być stosowana raz bądź dwa razy w ciągu dnia. Terapia powinna być stosowana również, gdy mamy czas na relaks i możemy czerpać przyjemność z efektu biostymulującego. 
 
1. Przed zastosowaniem Terapii Światłem Bioptron powinno się oczyścić obszar, który będzie poddany naświetlaniu. Uwaga: Wszelkie okrycia i ubrania powinny być usunięte z miejsca poddawanego leczeniu przed rozpoczęciem terapii. 
 
2. Należy odprężyć się i ustawić promień światła na obszar, który ma zostać poddany leczeniu. Kąt padania promieni powinien wynosić 90 º (kąt prosty), a urządzenie powinno się znajdować w odległości ok. 10 cm od poddanej leczeniu partii ciała. Podczas przeprowadzania terapii, nie powinno się poruszać urządzeniem. W przypadku stosowania terapii na większym obszarze ciała, obszar objęty leczeniem należy naświetlać punktowo. 
 
3. Terapię Światłem Bioptron powinno się przeprowadzać raz lub dwa razy dziennie, na przykład rano i/lub wieczorem, przez 4-10 minut lub zgodnie z zaleceniami lekarza. 
 
4. Powtarzać powyższe czynności w przypadku każdego miejsca na ciele, które wymaga terapii. 
 
5. Po zakończeniu terapii należy odłączyć urządzenie od źródła zasilania!