Bioptron


 
ZALETY PRODUKTU 
 
Odkrycie 
 
Duński medyk Niels Ryberg Finsen odkrył nowoczesną terapię światłem około 100 lat temu. W 1903 roku przyznano mu nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny, za osiągnięcia w terapii światłem. Finsen stworzył pierwsze urządzenie, które generowało technicznie zsyntetyzowane światło słoneczne i uzyskał wybitne wyniki w leczeniu pacjentów, cierpiących na pewien rodzaj gruźlicy skóry.

Rozwój Terapii Światłem BIOPTRON 
 
W początkowym stadium badań i rozwoju fotomedycyny bazowano na części podczerwieni i spektrum ultrafioletu. Na początku lat 80-tych, zespół badaczy opracował źródło światła, które oryginalnie opierało się na niskopoziomowej terapii laserowej, ale działało z niemal całym zasięgiem światła widzialnego i częścią podczerwieni. Przeprowadzone badania wykazały pewne cechy fizyczne, które są niezbędne dla skuteczności terapii światłem. Wykorzystując wyniki tych badań opracowano System Terapii Światłem BIOPTRON. BIOPTRON AG nieustannie współpracuje z ekspertami, naukowcami i lekarzami w wielu krajach w celu zwiększania efektywności terapeutycznej Terapii Światłem BIOPTRON.

BIOPTRON AG - gwarancja najwyższej jakości 
 
Wewnętrzne laboratoria BIOPTRON AG nieustannie angażują się w testowanie i optymalizację urządzeń BIOPTRON, poddając je testom przeprowadzanym przez niezależne instytucje. Efektem tych prac są liczne certyfikaty przyznane urządzeniom BIOPTRON. Procedury w naszym biznesie, wliczając R&D (badania i rozwój), ocenę dostawców, dostarczanie komponentów niezbędnych do produkcji, systematycznie przeprowadzane kontrole i sam w sobie produkt, spełniają najwyższe standardy, zgodnie z medyczną dyrektywą 93/42/EEC Unii Europejskiej, jak również z regulacjami, obowiązującymi na rynkach lokalnych. 
 
Certyfikaty 


1. Certyfikat Gwarancji Jakości (EN ISO 9001) 
2. Certyfikat Gwarancji Jakości (EN ISO 13485) 
3. Certyfikat Systemu Gwarancji Jakości (dyrektywa 93/42/EEC) wystawione przez FDA. 
Dodatkowe informacje : "510(k) Premarket Notification Database"Our 510(k) No: K032216 
 

BIOPTRON AG 
Certyfikaty fabryki BIOPTRON firmy Zepter 
DEKRA certyfikat kontroli jakości: EN ISO 9001:2008 - EN ISO 13485:2012 + AC:2012 
DEKRA certyfikat urządzeń medycznych spełniających Aneks II, Sekcja 3 Dyrektywy 93/42/EEC (Jednostka notyfiikująca ID 0124) 
Deklaracja poświadczenia przez DEKRA (Europejska jednostka notyfikująca) wszystkich produktów wydana w 2013 (21.07.2013) .